Projekty

Cykl powstał pod patronatem Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych PTEZ i portal branżowy CIRE przybliżają różne aspekty polskiego sektora ciepłowniczego Dużo nowej wiedzy dla osób spoza branży, a dla ciepłowników uporządkowanie znanych pojęć Zapraszamy na portal Cire.pl  

„Energia naprawdę” to ogólnopolska kampania organizowana przez Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych. Jej główne cele to: Walka z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi cen energii i ciepła oraz funkcjonowania całego sektora energetyki i ciepłownictwa Doraźne reagowanie na fake newsy pojawiające się w internecie, mediach tradycyjnych i dyskusji publicznej Dostarczanie merytorycznej wiedzy, a tym samym zwiększanie społecznej świadomości na […]

W Kazimierzu Dolnym, podczas II Kongresu Kogeneracji, uczczono jubileusz 30-lecia Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych. Członkowie organizacji, zaproszeni goście, w tym przedstawiciele administracji rządowej uczestniczyli w wydarzeniu podsumowującym trzy dekady działalności organizacji.
Kampania jest odpowiedzią na diagnozę dotycząca stanu świadomości Polaków na temat oszczędzania ciepła i wpływu codziennych nawyków na wysokość rachunków za ogrzewanie. Głównym celem kampanii "Liczy się ciepło" jest zachęcenie Polaków do optymalnego gospodarowania ciepłem w mieszkaniach. PTEZ wychodzi z inicjatywą i wspiera zmianę codziennych nawyków poprzez dostarczenie praktycznych wskazówek, jak dbać o ciepło w mieszkaniu, by zachować komfort i zadbać o ekonomię.
Kawa z Kogeneracją, jako nowa inicjatywa PTEZ skierowana do mediów, to cykl „spotkań” z ekspertami i przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych, na temat aktualnych wyzwań stojących przed branżą ciepłowniczą i elektroenergetyczną, a także przestrzeń do prezentacji aktywności PTEZ.
Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ) zorganizowało cykl debat z udziałem władz rządowych, parlamentarzystów, samorządowców, wytwórców energii elektrycznej i ciepła, a także operatorów sieci cieplnych i środowiska naukowego, których celem było przedstawienie korzyści z rozwoju kogeneracji jako efektywnego sposobu redukcji zanieczyszczeń i poprawy komfortu życia mieszkańców miast.