Za nami IV Kongres Kogeneracji

Przedstawiciele przedsiębiorstw branży ciepłowniczej i sektora elektroenergetycznego, administracji publicznej oraz świata nauki spotkali się na IV Kongresie Kogeneracji, który w dniach 29-31 maja br. odbył się w Kazimierzu Dolnym. Organizatorem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych.

Czytaj dalej

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych po IV Kongresie Kogeneracji

Rynki energii na świecie wciąż walczą z globalnymi skutkami trwającej od ponad roku zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę, jednocześnie w ramach instytucji Unii Europejskiej dokonane zostały niemal finalne rozstrzygnięcia pakietu „Fit for 55” w zakresie determinującym kierunek i tempo transformacji sektora ciepłownictwa systemowego. Regulacje te będą miały znacznie większy wpływ na Polskę niż na inne państwa członkowskie ze względu na to, że jest jednym z największych terytorialnie i najludniejszych państw Wspólnoty z równocześnie z bardzo zmiennymi i często trudnymi warunkami klimatycznymi, co wpływa na duże zapotrzebowanie na ciepło.

Czytaj dalej

O wyzwaniach nowoczesnego ciepłownictwa na IV Kongresie Kogeneracji

Transformacja ciepłownictwa systemowego w Polsce – to główny temat IV Kongresu Kogeneracji organizowanego przez Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych. W dniach 29-31 maja br. W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą spotkali się eksperci zajmujący się sektorem elektroenergetycznym i ciepłowniczym, przedstawiciele administracji publicznej oraz nauki.

Czytaj dalej