Aktualności

I Kongres Kogeneracji
14 | 05 | 2019

W dniach 4-6 czerwca 2019 r. odbędzie się I Kongres Kogeneracji. Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych zaprasza wszystkich, zainteresowanych efektywną produkcją energii elektrycznej i ciepła do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Współorganizatorem wydarzenia jest Europejskie Centrum Biznesu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Minister Energii - Krzysztof Tchórzewski.

Kogeneracja jest najbardziej efektywnym sposobem wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, wpisującym się w politykę zrównoważonego rozwoju państwa. Ciepło z kogeneracji, dostarczane poprzez sieci ciepłownicze, to najlepszy sposób na walkę z niską emisją i smogiem w polskich miastach. Zapewnia mieszkańcom bezpieczeństwo energetyczne i znacząco poprawia komfort życia.

Ciepłownictwo oparte na kogeneracji to gwarancja efektywności systemów ciepłowniczych. Ten sposób wytwarzania energii i ciepła jest aktywnie wspierany ze środków unijnych, które można przeznaczać na przebudowę i modernizację systemów ciepłowniczych w naszym kraju.

W trakcie Kongresu będziemy dyskutować o najważniejszych zagadnieniach dotyczących rozwoju kogeneracji: o jej znaczeniu w polityce energetycznej Polski i UE; roli i udziale w rynku energii elektrycznej i rynku ciepła oraz wsparciu państwa.

Szczegóły: www.kongreskogeneracji.pl

Wstecz